Cap Ceramic Network 100pF 25V Y5V 10% SIP 9 Capacitor 85°C Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 100pF |
| Voltage | 25VDC |
| Tolerance | 10% |
| DC Rated Voltage | 25VDC |
| Dielectric | Y5V |
| Material | Ceramic |
| Type | Network |
| Size | 29.21 X 3.3 X 7.62mm |
| Package/Case | SIP |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Mounting | Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Construction | Single-In-Line |
| Number of Capacitors | 9 |
| Terminal Pitch | 2.54mm |
| Number of Terminals | 11 |
| RoHS | No |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |