The GCR2512GW-39K2FT18 is a 2-terminal fixed resistor from TT, featuring a resistance of 39.2 kOhms. It operates within a temperature range of -55°C to 200°C and is packaged in a CHIP, ROHS compliant form. The resistor measures 6.25mm in length, 3.2mm in width, and 0.65mm in height.