TT L101S472LF technical specifications.
| Package/Case | SIP |
| Circuit Type | Bussed |
| Depth | 2.5mm |
| Height | 4.95mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 25.4mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Elements | 9 |
| Number of Resistors | 9 |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 125mW |
| Power Per Element | 125mW |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Resistance | 4.7kR |
| Resistance Tolerance | 2% |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | L, BI |
| Technology | THICK FILM |
| Terminal Pitch | 2.54mm |
| Termination | Pin |
| Tolerance | 2% |
| Voltage Rating | 100V |
| DC Rated Voltage | 100V |
| Width | 2.41mm |
| Working Voltage | 100V |