The United Chemi-Con EMVH800ADA220MJA0G is a 22uF aluminum electrolytic capacitor with a maximum operating temperature of 125 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -40 degrees Celsius. It has a DC rated voltage of 80V and is polarized. The capacitor measures 10.3mm in width, 11mm in length, and 10mm in height. It is designed for surface mount applications.