
CMOS Output Clock Oscillator, 25MHz Nom, ROHS COMPLIANT, HERMETIC SEALED, SMALL PACKAGE-4
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Frequency | 25MHz |
| Frequency Stability | 50ppm |
| Load Capacitance | 15pF |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | VCC1 |
| Termination | SMD/SMT |
| RoHS | Compliant |
