
VISHAY 064W103 TRIMMER POTENTIOMETER, 10KOHM 25TURN THROUGH HOLE
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Vishay 064W103 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Height | 9.8mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 9.7mm |
| Number of Turns | 25 |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Resistance Tolerance | 10% |
| Width | 5mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Vishay 064W103 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
