
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 12V Unidirect
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Clamping Voltage | 16.7V |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 175°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Surge Current | 89.8A |
| Operating Supply Voltage | 10.2V |
| Package Quantity | 1400 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Power | 1.5kW |
| Polarity | Unidirectional |
| RoHS | Compliant |
