
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 13.6V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Clamping Voltage | 22.5V |
| Max Operating Temperature | 175°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Surge Current | 66.7A |
| Operating Supply Voltage | 13.6V |
| Packaging | Bulk |
| Peak Pulse Power | 1.5kW |
| Polarity | Unidirectional |
| RoHS Compliant | No |
| RoHS | Not Compliant |