Cap Film 0.39uF 400V PET 10% (17.5 X 8.5 X 15mm) Radial 15mm 105C Loose in Box
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 390nF |
| Package/Case | Radial |
| Depth | 8.5mm |
| Dielectric | PET |
| Length | 17.5mm |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Through Hole |
| RoHS Compliant | Yes |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 10% |
| RoHS | Compliant |