Cap Trimmer Film 5.5/40pF 150V -200±400 ppm/°C Top/Bottom Adj 70°C Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Cmin/Cmax | 5.5/40pF |
| Voltage | 150VDC |
| DC Rated Voltage | 150VDC |
| Material | Film |
| Mounting | Through Hole |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Construction | Top/Bottom Adj |
| Size | 10.85 X 10.6 X 11mm |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |