Cap Trimmer Film 3/50pF 250V -50500 ppm/C Top/Bottom Adj 85C Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Vishay BFC280811509 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Length | 8.6mm |
| Material | FILM |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 1400 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | BFC2 808 |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating | 250V |
| DC Rated Voltage | 250V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Vishay BFC280811509 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.