Cap Trimmer Film 7/105pF 150V -50±400 ppm/°C Top/Bottom Adj 85°C Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 7E-14F |
| Length | 10.85mm |
| Material | FILM |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |