Cap Trimmer Film 7/150pF 200V 0200 ppm/C Top/Bottom Adj 125C Blister Pack
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | 200 |
| Depth | 11.5mm |
| Height | 9.2mm |
| Length | 14mm |
| Material | FILM |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | BFC2 809 |
| RoHS | Compliant |