RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.03A I(C), 1-Element, Ultra High Frequency Band, Silicon, NPN, PLASTIC PACKAGE-3
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SOT-23 |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 20V |
| Contact Plating | Tin, Matte |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 2V |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Max Power Dissipation | 200mW |
| Mount | Surface Mount |
| RoHS Compliant | No |
| RoHS | Not Compliant |