Trans GP BJT NPN 15V 0.025A 3-Pin SC-70 T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Collector Base Voltage (VCBO) | 25V |
| Contact Plating | Tin, Matte |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 2.5V |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Power Dissipation | 200mW |
| Mount | Surface Mount |
| RoHS | Not Compliant |