Vishay BZX384B9V1-E3-08 technical specifications.
| Package/Case | SOD-323-2 |
| Impedance | 15R |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Power Dissipation | 200mW |
| Max Reverse Leakage Current | 500nA |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Dissipation | 200mW |
| RoHS Compliant | Yes |
| Tolerance | 2% |
| Voltage Tolerance | 2% |
| Weight | 0.000152oz |
| Zener Voltage | 9.1V |