Vishay BZX384B9V1-V-GS18 technical specifications.
| Impedance | 15R |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Max Power Dissipation | 200mW |
| Max Reverse Leakage Current | 500nA |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 10000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Dissipation | 200mW |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Voltage Tolerance | 2% |
| Zener Voltage | 9.1V |