Res Metal Film 150K Ohm 5% 1/4W 1/2W 100ppm/C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Vishay CCF07150KJKE36 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | Conformal |
| Contact Plating | Tin, Matte |
| Diameter | 2.29mm |
| Length | 6.22mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 150kR |
| RoHS Compliant | Yes |
| Tolerance | 5% |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Vishay CCF07150KJKE36 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.