
RES 3.3M OHM 1/2W 5% AXIAL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | Axial |
| Features | Moisture Resistant, Flame Retardant Coating |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 175°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Power Dissipation | 500mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Resistance | 3.3MR |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | CMF |
| Tolerance | 5% |
| Width | 2.29mm |
| RoHS | Compliant |