RESISTOR, METAL FILM, 0.5 W, 5 %, 100 ppm, 3.3 ohm, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | Axial |
| Features | Moisture Resistant, Flame Retardant Coating |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 0.24inch |
| Max Operating Temperature | 175°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Power Dissipation | 500mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Package Quantity | 5000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Resistance | 3.3R |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | CMF |
| Tolerance | 5% |
| Width | 2.29mm |
| RoHS | Compliant |