| Lead Length (mm) | 3.17 |
| Resistance Value | 121KOhm |
| Tolerance | 1% |
| Max Voltage Rating | 300V |
| Technology | Thin Film |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 155°C |