Cap Ceramic Single 680pF 3000V K1500 20% (10 X 5mm) Radial 10mm 125°C Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 680pF |
| Voltage | 3000VDC |
| DC Rated Voltage | 3000VDC |
| Tolerance | 20% |
| Dielectric | K1500 |
| Type | Ceramic Disc |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Mounting | Through Hole |
| Termination Style | Radial |
| Size | 10 X 5mm |
| Terminal Pitch | 10mm |
| RoHS | Yes with Exemption |
| RoHS Version | 2011/65/EU |