Vishay IRKL136/12 technical specifications.
| Current Rating | 135A |
| Hold Current | 200mA |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Chassis Mount |
| Packaging | Bulk |
| RMS Current (Irms) | 300A |
| RoHS Compliant | No |
| DC Rated Voltage | 1.2kV |