Vishay ISC1812ES390K technical specifications.
| Package/Case | 1812 |
| Core Material | Ferrite |
| DC Resistance (DCR) | 1.89R |
| Depth | 3.4mm |
| Height | 3.4mm |
| Inductance | 39uH |
| Max DC Current | 192mA |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 11MHz |
| Series | ISC-1812 |
| Shielding | Shielded |
| Test Frequency | 2.52MHz |
| Tolerance | 10% |