RESISTOR, THIN FILM, 0.15 W, 0.1 %, 25 ppm, 8060 ohm, SURFACE MOUNT, 0603, CHIP, ROHS COMPLIANT
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | 0603 |
| Contact Plating | Copper, Tin, Silver |
| Height | 508um |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Operating Supply Voltage | 75V |
| Resistance | 8.06kR |
| RoHS Compliant | Yes |
| Thickness | 508um |
| Tolerance | 0.1% |
| Width | 813um |
| RoHS | Compliant |