Vishay SM15T10CAHE3/9AT technical specifications.
| Package/Case | DO-214AB |
| Clamping Voltage | 18.6V |
| Diode Type | ZENER |
| Direction | Bidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 9.5V |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Max Reverse Leakage Current | 20uA |
| Max Surge Current | 200A |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bidirectional Channels | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Voltage | 8.55V |
| Package Quantity | 3500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Current | 103A |
| Peak Pulse Power | 1.5kW |
| Polarity | Bidirectional |
| Power Line Protection | No |
| Reverse Standoff Voltage | 8.55V |