Vishay TL8A0107M010C technical specifications.
| Capacitance | 100uF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7R |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Ripple Current | 89mA |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | TL8 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20% |
| Voltage Rating | 10V |
| DC Rated Voltage | 10V |