This solid tantalum capacitor has a rated voltage of 10V and a capacitance of 22uF. It is a polarized component with a maximum operating temperature of 125°C and a minimum operating temperature of -55°C. The capacitor measures 3.2mm in width, 5.8mm in length, and 2.5mm in height. It is available from Vishay under the part number TMCMC1A226MTRF.