Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Ribbed Core |
| Product Length | 6.4mm |
| Product Depth | 5mm |
| Height | 3.5mm |
| Application | General Application |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 90°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |