Ferrite Bead, 1 Function(s), 3A,
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | Radial |
| Current Rating | 3A |
| Diameter | 6mm |
| Height | 6mm |
| Length | 20mm |
| Max Current Rating | 3A |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Lines | 1 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | WE-UKW |
| Width | 10mm |
| RoHS | Compliant |