Ferrite Beads Axial Choke 100Ohm 25% 100MHz 3A 0.005Ohm DCR T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Maximum DC Current | 3A |
| Type | Axial Choke |
| Impedance | 100Ohm |
| Test Frequency | 100MHz |
| Max DC Resistance | 0.005Ohm |
| Tolerance | 25% |
| Product Length | 8.1mm |
| Product Diameter | 3.7mm |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |