XP Power ECL30UT02-S technical specifications.
| Current - Output 1 | 3A |
| Current - Output 2 | 630mA |
| Current - Output 3 | 630mA |
| Efficiency | 83% |
| Height | 1.12inch |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Length | 3.78inch |
| Max Input Voltage (AC) | 264V |
| Min Input Voltage (AC) | 85V |
| Max Input Voltage | 264V |
| Min Input Voltage | 85V |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Output Current | 3A |
| Max Output Power | 30W |
| Max Power Dissipation | 30W |
| Mount | Chassis Mount, Panel |
| Number of Outputs | 3 |
| Output Power | 30.1W |
| Package Quantity | 1 |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Series | ECL |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Output 2 | 12V |
| Voltage - Output 3 | -12V |
| Width | 1.57inch |