Cap Ceramic 10uF 10V Y5V -20% to 80% Pad SMD 1210 85°C T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 10uF |
| Package/Case | 1210 |
| Depth | 2.5mm |
| Dielectric | Y5V |
| Length | 3.2mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Tolerance | 80% |
| RoHS | Compliant |