This ferrite chip has a maximum DC current rating of 0.15 and an impedance of 22. It is a multi-layer type with a tolerance of 30%. The component measures 0.6mm in height and has a case size of 0402. It operates within a temperature range of -55°C to 125°C.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Maximum DC Current | 0.15A |
| Type | Multi-Layer |
| Impedance | 22Ohm |
| Case Size | 0402 |
| Test Frequency | 100MHz |
| Max DC Resistance | 0.4Ohm |
| Tolerance | 30% |
| Height | 0.6mm |
| Product Length | 1.1mm |
| Product Depth | 0.6mm |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU |