Yageo's NBQ321611T-170T-N is a ferrite bead with a maximum DC current of 0.6 and impedance of 17. It has a case size of 1206 and operates within a temperature range of -55°C to 125°C.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Maximum DC Current | 0.6A |
| Type | Multi-Layer |
| Impedance | 17Ohm |
| Case Size | 1206 |
| Test Frequency | 100MHz |
| Max DC Resistance | 0.15Ohm |
| Tolerance | 30% |
| Height | 1.3mm |
| Product Length | 3.4mm |
| Product Depth | 1.8mm |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU |