Search Results for "B41505A8109M"
Filters
B41505A8109M
TDK
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP
Datasheet
Obsolete
Capacitance:
10mF
Package/Case:
Radial
Lead Pitch:
0.394inch
Max Operating Temperature:
105°C
B41505A8109M000
TDK
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 10000UF 63V AL-ELKO SNAP IN
Datasheet
Volume Production
Package/Case:
Aluminum
Life (Hours):
5000Hour
Max Operating Temperature:
105°C
Min Operating Temperature:
-40°C