Search Results for "BCAP0310P270T10"
Filters
BCAP0310P270T10
Maxwell Technologies
Supercapacitors / Ultracapacitors 2.7V 310F Radial Leads
Datasheet
Volume Production
Capacitance:
310F
Package/Case:
Radial
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.2mR
Length:
62mm
Distributor
Stock
1+
Quest
28
BCAP0010P270T01
Maxwell Technologies
CAP 10F 2.7V THROUGH HOLE
Datasheet
Volume Production
Capacitance:
10F
Package/Case:
Radial
75mR
Max Operating Temperature:
85°C