Search Results for "DF2166VT33WV"
Filters
DF2166VT33WV
Renesas
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144TQFP
Datasheet
Volume Production
Package/Case:
TQFP
Data Bus Width:
16b
Frequency:
33MHz
Interface:
I2C, IrDA, SCI
DF2166VT33V
Renesas
3.3V 33MHz CMOS MCU, 144-Pin TFQFP, 0.4mm Pitch
Datasheet
16 X 16 MM, 0.40 MM PITCH, TQFP-144
Contact Manufacturer
Height - Seated (Max):
1.2mm
JESD-30 Code:
S-PQFP-G144
Length:
16mm
Max Frequency:
33MHz