Search Results for "EMHSR-0001C5-005R0"
Filters
EMHSR-0001C5-005R0
Nesscap
CAP 1.5F -10% +20% 5V T/H
Datasheet
Unknown
Capacitance:
1.5F
Package/Case:
Radial
ESR (Equivalent Series Resistance):
143mR
Height - Seated (Max):
0.906inch
EMHSR-0002C5-005R0
Nesscap
Radial 2.5F 20% 5V Through Hole Capacitor
Datasheet
Obsolete
Capacitance:
2.5F
Package/Case:
Radial
69mR
Max Operating Temperature:
70°C