Search Results for "L78M15CDT"
Filters
L78M15CDT
Stmicroelectronics
Linear Voltage Regulator 15V 500mA DPAK-3
Datasheet
DPAK-3
Obsolete
Package/Case:
DPAK
Dropout Voltage:
2V
Height:
2.4mm
Length:
6.6mm
L78M15CDT-TR
Stmicroelectronics
15V LDO Regulator, 500mA, TO-252, 35V In, Surface Mount
Datasheet
TO-252, SMSIP3H,.38,90TB
Active
Package/Case:
TO-252
Dropout Voltage:
2V
Height:
2.4mm
Length:
6.6mm