Search Results for "LF33CDT-TRY"
Filters
LF33CDT-TRY
Stmicroelectronics
3.3V LDO 500mA DPAK Linear Voltage Regulator
Datasheet
DPAK-3/2
Active
Accuracy:
2%
Package/Case:
DPAK
Dropout Voltage:
400mV
Max Input Voltage:
16V
LF33CDT-TR
Stmicroelectronics
3.3V LDO Regulator, 500mA, 16V In, TO-252, SMT
Datasheet
TO-252, SMSIP3H,.38,90TB
Active
Accuracy:
2%
Package/Case:
TO-252
Dropout Voltage:
400mV
Height:
2.4mm