Search Results for "LF85CDT-TRY"
Filters
LF85CDT-TRY
Stmicroelectronics
8.5V 500mA LDO, 16V In, DPAK, Surface Mount
Datasheet
DPAK-3/2
Active
Accuracy:
2%
Package/Case:
DPAK
Max Input Voltage:
16V
Min Input Voltage:
2V
LF85CDT-TR
Stmicroelectronics
8.5V 500mA LDO Regulator, 400mV Dropout, TO-252, SMT
Datasheet
DPAK-3/2
Not Recommended
Accuracy:
2%
Package/Case:
TO-252
Dropout Voltage:
400mV
Height:
2.4mm