Search Results for "LNU2H122MSEG"
Filters
LNU2H122MSEG
Nichicon
Cap Aluminum Lytic 1200uF 500V 20% (63.5 X 80mm) Screw Terminal 5700mA 5000h 105°C Bulk
Datasheet
Clamp Mount
Active
Capacitance:
1.2mF
Package/Case:
Radial
Diameter:
63.5mm
Height:
80mm
LNU2H122MSEGBB
Nichicon
Datasheet
Clamp Mount
Active
Capacitance:
1200uF
Voltage:
500VDC
Tolerance:
20%
DC Rated Voltage:
500
VDC
LNU2H122MSEGBN
1200uF
Voltage:
500VDC
Tolerance:
20%