Search Results for "REG104FA-2.7KTTTG3"
Filters
REG104FA-2.7KTTTG3
Texas Instruments
2.7V LDO Regulator, 1A, 15V In, TO-263, SMT
Datasheet
GREEN, PLASTIC, TO-263, D2PAK-5
Obsolete
Accuracy:
2%
Package/Case:
TO-263-6
Input Bias Current:
600uA
Lead Free:
Lead Free
REG104FA-2.5KTTTG3
Texas Instruments
2.5V 1A LDO Regulator, 15V In, 2% Acc, TO-263
Datasheet
TO-263, SMSIP5H,.6,67TB
Active
Accuracy:
2%
Package/Case:
TO-263-5
Dropout Voltage:
230mV
Height:
4.83mm