Search Results for "T1235-600G"
Filters
T1235-600G
Stmicroelectronics
TRIAC 600V 126A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube
Datasheet
TO-263
Active
Package/Case:
D2PAK
Current Rating:
12A
Height:
4.6mm
Hold Current:
35mA
Distributor
Stock
1+
TME
26
T1235-600G-TR
Stmicroelectronics
TRIAC 600V 12A D2PAK Surface Mount
Datasheet
TO-263
Active
Package/Case:
D2PAK
Current Rating:
12A
Height:
4.6mm
Hold Current:
35mA