
PDU Outlet Strip 125V 15A Horizontal Rackmount
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| AC Outlets | 8 |
| Approvals | UL, CSA |
| Body Material | Steel |
| Cord Length | 15foot |
| Current Rating | 10A |
| Max Current Rating | 15A |
| Mount | Horizontal, Rack |
| Overload Protection | Circuit Breaker |
| Package Quantity | 1 |
| Series | 1583 |
| Voltage Rating (AC) | 125V |
| Weight | 9.37lb |
| RoHS | Compliant |
