Infineon BAS12507WH6327XTSA1 technical specifications.
| Average Rectified Current | 100mA |
| Package/Case | SOT-343-4 |
| Forward Current | 100mA |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 25V |
| Max Reverse Current | 150nA |
| Max Reverse Voltage (DC) | 25V |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 500mA |