
Wide Band Low Power Amplifier, 900MHz Min, 1800MHz Max, 1 Func, BIPolar, ROHS COMPLIANT, SOT-143, 4 PIN
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SOT-143-4 |
| Height | 0.9mm |
| Length | 2.9mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Max Supply Voltage | 5V |
| Min Supply Voltage | 2.5V |
| RoHS Compliant | Yes |
| Width | 1.3mm |
| RoHS | Compliant |
