Trans MOSFET N-CH 100V 0.37A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SOT-223 |
| Contact Plating | Tin, Matte |
| Continuous Drain Current (ID) | 370mA |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20V |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| RoHS Compliant | No |
| RoHS | Not Compliant |