Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Infineon ESD5V0S5USH6327 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Capacitance | 90pF |
| Package/Case | SOT-363-6 |
| Diode Type | ZENER |
| Direction | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 5.7V |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Power Dissipation | 130W |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Channels | 5 |
| Number of Unidirectional Channels | 5 |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Current | 10A |
| Peak Pulse Power | 130W |
| Power Line Protection | No |
| Reverse Standoff Voltage | 5V |
| Series | ESD5V0 |
| Termination | SMD/SMT |
| Working Voltage | 5.3V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Infineon ESD5V0S5USH6327 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
